Γ’ Εθνική: Οι πρωταθλητές που ανέβηκαν στη Super League 2, οι τέσσερις που θα δώσουν μπαράζ και εκείνοι που έπεσαν

Την Κυριακή (28/04) έπεσε η αυλαία της Γ’ Εθνικής με την ολοκλήρωση της 34ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων της διοργάνωσης. Οι ομάδες που εξασφάλισαν την άνοδο στη Super League 2, οι τέσσερις που θα δώσουν μπαράζ και εκείνες που έπεσαν.

Το φινάλε της 34ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής έδωσε την Κυριακή (28/04) σε τέσσερις ομάδες το εισιτήριο για την άνοδο στην Super League 2. Το παζλ συμπλήρωσαν από τον 1ο όμιλο η Καβάλα, από τον 2ο όμιλο ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου, από τον 3ο όμιλο ο Παναργειακός και από τον 4ο όμιλο ο Πανιώνιος.

Στα μπαράζ θα παίξουν Νίκη Ευκαρπίας-Αστέρας Πετριτή και ΑΕΡ Αφάντου-Προοδευτική, με τους ηττημένους να οδηγούνται στα τοπικά.

Υποβιβασμοί

  • Από τον 1ο όμιλο: Δόξα Δράμας, Βέροια, Άρης Πετεινού, Αετός Βαρβάρας, Αναγέννηση Επανομής, Μέγας Αλέξανδρος, Κεραυνός Αγγελοχωρίου.
  • Από τον 2ο όμιλο: Εορδαϊκός, Θύελλα Κατσικάς, ΑΕ Λευκίμμης, Καστοριά, Βατανιακός, ΠΟ Φήκης, Μαγνησιακός.
  • Από τον 3ο όμιλο: ΠΑΟ Βάρδας, ΑΟ Πυλίου Κω, Πανελευσινιακός, Βύζας Μεγάρων, Εράνη Φιλιατρών, ΑΕ Ερμιονίδας, ΑΕ Μεσολογγίου.
  • Από τον 4ο όμιλο: Απόλλων Σμύρνης, Επισκοπή, Ερμής Ζωνιανών, Περαμαϊκός, Φωστήρας, Αγία Παρασκευή, Ατρόμητος Πειραιά.
  • Νίκη Ευκαρπίας-Αστέρας Πετριτή
  • ΑΕΡ Αφάντου-Προοδευτική

Τα ζευγάρια των μπαράζ

Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

Κυριακή 28/4

1ος όμιλος

  • Απόλλων Παραλιμνίου – Πανθρακικός 1-3
  • Θερμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 4-0
  • ΑΟ Χανιώτης-Ορέστης Ορεστιάδας 0-0
  • Βέροια-Άρης Αβάτου 1-2
  • Νίκη Ευκαρπίας-ΠΑΟΚ Κρηστώνης 3-1
  • Καβάλα-Θύελλα Σαρακηνών 3-0
  • Νέστος Χρυσούπολης-Αναγέννηση Επανομής 4-0
  • Άρης Πετεινού-Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-3
  • Δόξα Δράμας-Αετός Βαρβάρας 5-1

2ος όμιλος

  • Εορδαϊκός-Αστέρας Πετριτή 1-2
  • ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 1-3
  • Καστοριά-Σβορώνος 0-4
  • ΠΟ Φήκης-Νέα Αρτάκη 0-3
  • Ζάκυνθος-Βατανιακός 6-0
  • Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΑΕ Κιλελέρ 2-0
  • Μαγνησιακός-ΑΟ Τρίκαλα 0-3 α.α.
  • Πιερικός-Αναγέννηση Άρτας 1-2
  • Θύελλα Κατσικάς-Αστέρας Σταυρού 3-0

3ος όμιλος

  • Θύελλα Ραφήνας-Ρόδος 3-0
  • ΠΑΣ Κόρινθος-ΑΟ Πυλίου Κω 2-2
  • Ιάλυσος-ΑΕ Μυκόνου 1-0
  • ΑΕ Μεσολογγίου-Ερμιονίδα 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
  • Αστέρας Βάρης-Μαρκό
  • Εράνη Φιλιατρών-Παναιγιάλειος 3-4
  • ΑΕΡ Αφάντου-Βύζα 3-0 α.α
  • Πανελευσινιακός-Ελλάς Σύρου 2-5
  • ΠΑΟ Βάρδας-Παναργειακός 0-2

4ος όμιλος

  • Άρης Πετρούπολης-Ηλυσιακός 2-1
  • Ελλοπιακός-ΑΟ Υπάτου 3-3
  • Ερμής Ζωνιανών-Εθνικός 1-1
  • Αγία Παρασκευή-Άγιος Νικόλαος 0-3
  • Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος Πειραιά 5-0 στο 45? ΔΙΑΚΟΠΗ *(Δεν κατέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα)
  • Προοδευτική-Φωστήρας 2-0
  • ΑΟ Χαϊδαρίου-Επισκοπή 2-0
  • Περαμαϊκός-Ατσαλένιος 0-2
  • Πανιώνιος-Αλμυρός Γαζίου 1-1

ΠΗΓΗ : sport24.gr

Spread the love

Γράψτε ένα σχόλιο