Λακωνία: Δράση σε Α’ και Β’ τοπική

Αρκετές εκπλήξεις επεφύλασσαν στο φίλαθλο κοινό οι ομάδες το προηγούμενο Σαββατοκύριακο. Ειδικότερα ο πρωτοπόρος Πανγυθεατικός φάνηκε να δυσκολεύεται ιδιαίτερα στην έδρα του Βρονταμά κόντρα στον τοπικό Ήφαιστο καθώς το συγκρότημα του Σταύρου Μανιάτη βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38‘ έπειτα από γκολ του Βαχαβιώλου παρόλο αυτά κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας και παράλληλα επέκτειναν το αήττητο σερί με γκολ του νεοαποκτηθέντα Παπασπυριδάκου στο 55‘. Ο δεύτερος Μολαϊκός δεν μπόρεσε να επωφεληθεί από το ”στραβοπάτημα” του Πανγυθεατικού καθώς ήρθε ισόπαλος με σκορ 11 με τον συγκριτικά αδύναμο ΑΟ Κροκεών ενώ από τρείς βαθμούς πήραν το Κάστρο Μονεμβάσιας και ο ΠΑΣ Σπάρτης οι οποίοι νίκησαν τον ΑΟ Σπάρτη 2021 και τον Άρη Σκάλας αντίστοιχα εντός έδρας. Τέλος, ”ξεκούραστο” τρίποντο πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη που πήρε το παιχνίδι στα χαρτιά (30 άνευ αγώνα) με τον ΑΟ Λογγάστρας, ο οποίος αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα της Α‘ τοπικής ενώ δέχθηκε και ποινή μείωσης 5 βαθμών από την ΕΠΣ Λακωνίας.

Πάμε ωστόσο να δούμε τι εκπλήξεις θα μας επιφυλάσσουν οι ομάδες αυτό το Σαββατοκύριακο στην Α‘ και Β‘ τοπική.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 27/01/24

Β’ ΤΟΠΙΚΗ (10η αγωνιστική)

Γήπεδο Γερακίου: ΚΑΣΤΡΟ ΓΕΡΑΚΙΟΥAE ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ > ΙΣΑΚΟΒΙΔΗΣ Ρ., ΜΑΡΚΟΥ Α., ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ.

Στάδιο Σκάλας: ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΡΩΤΑΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ > ΒΟΥΝΑΣΗΣ Α., ΤΣΙΑΜΑΣΦΥΡΗΣ Α., ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ι.

Στάδιο ”Ν. Παπαδάκος”: ΑΠΟΛΛΩΝ ΞΗΡΟΚΑΜΠΙΟΥΠΑΣ. ΣΠΑΡΤΗΣ Β΄ > ΣΟΒΟΛΟΣ Π., ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε.

Νεάπολη: ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΙΚΩΝΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ.Σ. Β΄ > ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ Η., ΤΖΑΦΑΛΙΑΣ Θ., ΠΑΡΔΑΛΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/01/24

Α’ ΤΟΠΙΚΗ (13η αγωνιστική)

Έλους ”Β. Μιχελάκος”: ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ > ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ Γ., ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΠΑΡΔΑΛΗΣ Γ.

Σκάλα: ΑΡΗΣ ΣΚΑΛΑΣΠΑΝΓΥΘΕΑΤΙΚΟΣ Γ. Σ. > ΑΓΡΑΝΙΩΤΗΣ Α., ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ Ν., ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ.

Μολάοι: ΜΟΛΑΪΚΟΣΠΑΣ ΣΠΑΡΤΗΣ > ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΜΑΡΚΟΥ Α., ΠΟΥΛΟΣ Ι.

Σπάρτη: ΑO ΣΠΑΡΤΗ 2021ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΒΡΟΝΤΑΜΑ > ΜΑΡΚΟΣ Π., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Ι., ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗΣ

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

Στεφανιά (11:00): ΤΡΙΝΑΣΙΑΚΟΣΑΟ ΧΡΥΣΑΦΩΝ > ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Ι., ΜΑΡΚΟΥ

Νιατών (11:00): ΤΑΞΙΑΡΧΕΣ ΝΙΑΤΩΝΑΠΟ ΒΕΛΙΩΝ > ΠΑΛΑΜΙΔΑΣ Γ., ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΠΟΥΛΟΣ Ι.

Γήπεδο Ασωπού: ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΣΩΠΟΥΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΥΚΕΑΣ > ΒΟΥΝΑΣΗΣ Α., ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ Κ., ΤΣΙΑΜΑΣΦΥΡΗΣ Α.

Spread the love

Γράψτε ένα σχόλιο