Με την 16η αγωνιστική συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α’ Τοπικής κατηγορίας Μεσσηνίας και αυτό το ΣΚ, με την 16η αγωνιστική χωρίς να έχουμε το μεγάλο ντέρμπι, αλλά με αρκετά παιχνίδια να παρουσιάζουν ενδιαφέρον τόσο στη κορυφή, όσο και στην ουρά της βαθμολογίας. Θα διεξαχθούν έξι παιχνίδια αφού πέραν της μη συμμετοχής του Απόλλωνα Καλαμάτας από την αρχή της χρονιάς, πλέον δεν θα συμμετάσχουν ούτε ο ΠΑΟ Καλού Νερού που διέκοψε τη λειτουργία του ποδοσφαιρικού τμήματος αλλά και η Ομόνοια που λόγω του Μητρώου της ΓΓΑ δεν μπορεί πλέον να συμμετάσχει στη συνέχεια του πρωταθλήματος, μένοντας με τον βαθμό που έχει κερδίσει στα δύο πρώτα παιχνίδια που αγωνίστηκε, έτσι λοιπόν τα παιχνίδια ΠανθουριακόςΠΑΟ Καλού Νερού και Αστέρας Αρφαρών – Ομόνοια δε θα διεξαχθούν με τους γηπεδούχους να κερδίζουν τους πόντους άνευ αγώνος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές του ΣΚ και στις τρεις κατηγορίες

Α’ Τοπική 16η αγωνιστική

Σάββατο 28/1/23 15:00μμ

Σπερχογεία – Μεθώνη Καυκάς, Τσοπανάκης, Μπέλλου

Κυριακή 29/1/23 15:00μμ

ΠΑΣ Ράχης – Ολυμπιακός Ανάληψης Σερεμέτης, Αποστολόπουλος, Ρηγοπούλου Δ.

Κυπαρισσία – Εθνικός Μελιγαλά Ψηλοπαναγιώτης, Μπασιλάρης, Ξανθάκης

Εράνη Φιλιατρών – ΑΕ Μάνης Νικολόπουλος, Αντωνόπουλος, Βανικιώτης

ΑΕ Αβίας – Ακρίτας Κορώνης Πλακογιάννης, Μπουρίκας Η. Πανόπουλος

Πάμισος Μεσσήνης – Ηρακλής Καλαμάτας Παπακωνσταντίνου, Γεωργαντάς, Αράπης

Α1′ Τοπική 13η αγωνιστική

Σάββατο 28/1/23 15:00μμ

Αναγέννηση Παραλίας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου Μπαρδής, Σωτηρόπουλος, Βανικιώτης

Θύελλα Χαρακοπιού – ΑΕ Λογγάς (14η αγωνιστική) Τσουλάκος, Νικολόπουλος, Νικολακάκη Χ.

Κυριακή 29/1/23 15:00μμ

Φοινικούντα – Ατρόμητος Πλατύ(13η αγωνιστική) Μπαρδής, Μιχαλόπουλος, Θεοδωρίδης

Θύελλα Μερόπης – Μιλτιάδης (14η αγωνιστική) Τσουλάκος, Λιανός, Κορομηλάς

Β’ Τοπική 10η αγωνιστική

Σάββατο 28/1/23 15:00μμ

1ος όμιλος

ΠΑΟΚ – Δόξα Καλαμάτας Ψηλοπαναγιώτης, Φωτόπουλος, Λιανός

Κυπάρισσος Τριφυλίας – ΑΟ Πατίστα Πλακογιάννης, Αντωνόπουλος, Κορομηλάς

Θύελλα Παραλίας – Διαγόρας Κοπανακίου Ν. Σκόρδος, Πανόπουλος, Γιαλλικάρης

2ος όμιλος

ΠΑΟ Καλλιθέας – Πράσινα Πουλιά Παπακωνσταντίνου, Μπασιλάρης, Μιχαλόπουλος

Απόλλων Πεταλιδίου – Ίκαρος Καλαμάτας Μπουρίκας Χρ. Αθανασόπουλος

Κυριακή 29/1/23 15:00μμ

1ος όμιλος

Αστέρας Βαλύρας – Νίκη Πλάτης Κομπιλίρης, Φωτόπουλος, Νικολακάκη Χ.

2ος όμιλος

Κυριακή 29/1/23 11:00πμ

ΑΕΠΣ Άρις – Δαναός Καλαμάτας Μπουρίκας Η. Αθανασάς, Κωτσοπούλου Φ.

Κυριακή 29/1/23 15:00μμ

Αίαντας Καλαμάτας – Στενωσιά Σκόρδος Η. Σκόρδος Ν. Κορομηλάς

Spread the love

Γράψτε ένα σχόλιο