Επέστρεψε στις νίκες ο Ηρακλής, δύσκολα 3-2 την ΑΕ Αβίας

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που έγινε στο Παν. Μπαχράμης, ο Ηρακλής Καλαμάτας κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις φάσεις που δημιούργησε σε αντίθεση με την ομάδα της Αβίας που το μόνο που πέτυχε ήταν να κάνει το παιχνίδι ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο χωρίς να μπορέσει να πάρει κάτι καλύτερο από το ματς

Έτσι η ομάδα του Άρη Γαλανόπουλου επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερις αγωνιστικές, τελευταία νίκη ήταν την 10η αγωνιστική το 4-2 εντός έδρας με το Καλό Νερό

Το φίλμ του αγώνα και τα γκολ:

10′ σουτ του Γκρίτζαλη η μπάλα θα κοντράρει και θα περάσει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι

14′ σουτ του Βαΐτση μπλοκάρει ο Νιάρχος

15′ σουτ του Γκρίτζαλη, η μπάλα θα περάσει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

16′ Γκοοόλ 0-1 Δ. Κορμπής- ωραία ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής του Δ. Κορμπή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 0-1 κόντρα στη ροή του αγώνα

18′ Γκοοόλ 1-1 Γκρίτζαλης- εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γκρίτζαλη θα νικήσει τον Νιάρχο που αιφνιδιάστηκε(φέρει ευθύνη στο γκολ), για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγηρισμοί των φιλοξενούμενων

20′ ακυρώνεται γκολ που θα πετύχει ο Κ. Κορμπής ως οφσάϊτ, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων

43′ η ομάδα της Αβίας ζητάει πέναλτι όταν η μπάλα θα βρει σε χέρι αμυντικού του Ηρακλή, ο Ψηλοπαναγιώτης δείχνει παίζεται και στη συνέχεια της φάσης ο Δ. Τσουλάκος θα πιάσει ένα σουτ που θα μπλοκάρει ο Μπεσσής

47′ πλασέ του Δ. Κορμπή η μπάλα θα βρει στο σώμα του Γ. Παπαδέα και θα περάσει κόρνερ

55′ Γκοοόλ 2-1 Βαΐτσης – ιδανική σέντρα του Τζανέτου Παπαδέα από δεξιά που βρήκε μόνο του στο δεύτερο δοκάρι τον Βαΐτση που με πλασέ θα γράψει το 2-1

61′ σέντρα του Μιχαλόπουλου πλασέ από καλή θέση του Βαΐτση θα περάσει αρκετά μακριά από την εστία του Νιάρχου

70′ πάσα του Τσουλάκου προς τον Μητσέα αλλά το πλασέ του τελευταίου θα περάσει άουτ

76′ ωραίο σουτ του Δ. Κορμπή λίγο έξω από την εστία του Μπεσσή

77′ Γκοοόλ 3-1 Γκρίτζαλης – εξαιρετική ατομική ενέργεια και σέντρα από δεξιά στο ύψος της μικρής περιοχής βρέθηκε μόνος του ο Γκρίτζαλης που δε δυσκολεύτηκε να γράψει το 3-1 για την ομάδα του

80′ ακυρώνεται γκόλ του Μιχαλόπουλου ως οφσάϊτ

88′ μοναδική ευκαιρία για γκόλ χάνει ο Μητσέας το πλασέ του οποίου μπλοκάρει ο Μπεσσής

91′ Γκοοόλ 3-2 Πανταζής – μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα θα βρεθεί στα πόδια του Πανταζή που με μία φανταστική ενέργεια αποφεύγει δύο αμυντικούς του Ηρακλή και πλασάρει ιδανικά στο αριστερό γάμα του Μπεσσή για να μειώσει το σκορ σε 3-2, ένα πραγματικά υπέροχο γκολ

Διαιτητής: Κώστας Ψηλοπαναγιώτης, Βοηθοί ο Δημήτρης Ταβουλαρέας και ο Ηλίας Τσουλάκος

Ηρακλής:(Άρης Γαλανόπουλος) Μπεσσής, Τζ. Παπαδέας, Μαγκλάρας, Γ. Παπαδέας, Μιχαλόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μάρης, Βλαχάκης, Βαΐτσης(71΄Πουρναράς)Δαρσακλής(70′ Φυκούρας), Γκρίτζαλης(85′ Δαραβίγκας)

ΑΕ Αβίας:(Διονύσης Πουλής), Νιάρχος, Σινάϊ(46′ Καρδάσης), Γεωργίκος, Αποστολίδης(60′ Μητσέας λ.τρ), Ψαλτήρας(16′ Τζανετέας), Ευστ. Τσουλάκος(87′ Κλείδωνας), Κ. Κορμπής, Πανταζής, Δ. Τσουλάκος(87′ Πουλής), Δ. Κορμπής, Ξυνός