Κύπελλο Ανδρών Μπάσκετ : Φουλ δράση σε όλη την Ελλάδα

Μπορεί η αγωνιστική περίοδος να ξεκίνησε το Σάββατο (17/9) με την αναμέτρηση του Λεύκιππου στην Ξάνθη με τον ΔΕΚΑ, και να συνεχίστηκε τη Δευτέρα (19/9) με το παιχνίδι του Αργοναύτη Ραφήνας με τον ΑΟΚ Χαλανδρίου, αλλά συνεχίζεται σήμερα με το κυρίως πιάτο.

Σε αυτό συμμετέχουν ομάδες της Β’ και Γ’ Εθνικής, ενώ αρκετά παιχνίδια δεν θα διεξαχθούν λόγο αδυναμίας συμμετοχής κάποιων σωματείων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών (Α΄ Φάση, 1η αγωνιστική) έχουν ως εξής:               

Όμιλος Νότου Β΄ Εθνικής

Τετάρτη 21/09/2022       

Γ. Γεννηματάς 16.00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου Κατσαπρακάκης, Σκανδαλάκης, Ξυλάς (Τεφτίκης)

Χ. Αγγουράκης 17.00 ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός ΟΦΠΦ Ραχιώτης, Γρίβα, Χρηστίδης Ηλ. (Παπαδόπουλος Στ.) / (άνευ αγώνα, 0-20)

Ανδρέας Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος ΓΣΣ – ΟΦΗ Ασλανίδης, Μακρόπουλος, Μαρινάκης (Διμπινούδης)

Αντ. Φώτσης 17.00 Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟΝΣ Μίλων Σπυρόπουλος, Κούλης Χαρ., Τεφτίκης (Ζαγκλής) / (άνευ αγώνα, 0-20)

Αγ. Θωμά Μαρούσι 15.00 ΑΣΕ Δούκα – ΑΟ Αχαγιά 82 Παντελίδης, Ασλανίδης, Χαϊνά (Μπίκας) / (άνευ αγώνα, 20-0)

Τ. Βογιατζής 17.30 Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΑΟ Π. Φαλήρου Καραβίτης, Κονταράτος, Κιουλάφας (Αλετράς)

Β΄ Πεύκης 18.30 ΑΟ Πεύκης – ΑΟ Παγκρατίου Αργυρούδης, Αντωνιάδης, Λεβεντάκος (Φαλούκας)

Ζωγράφου 18.30 ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΠΟΚ Έσπερος Καλογερόπουλος Φ., Φασόλης, Ναστούλης (Μωυσιάδης)

Όμιλος Βορρά Β΄ Εθνικής

Σάββατο 17/09/2022     

ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 60-83

Τετάρτη 21/09/2022       

ΔΑΚ Ευκαρπίας 17.00 ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων Παπαγερίδης, Ντόγκας, Χατζηχαρίσης (Αστρεινίδης) / (άνευ αγώνα, 20-0)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας – ΜΓΣ Γέφυρας Δολγύρας, Γιαννούλης, Μπούγλος Ι. (Κοτσίμπος) / (άνευ αγώνα, 20-0)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 ΓΣ Νίκη Βόλου – ΑΣ Βίκος Ιωαννίνων Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης, Χρυσάφης (Μηναρετζόπουλος)

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη ΕΚ – ΑΣ Αναγέννηση Καρδίτσας Κατωτικίδης, Τσιαπλής, Παπανικολάου (Τοζακίδης)

ΔΑΚ Σερρών 17.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Δόξα Λευκάδας Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Γρ., Ηλιόπουλος (Δραγκιόγλου)

Λαγκαδά 17.00 ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Εκίζογλου (Παραλυκιδης)

ΔΑΚ Γρεβενών 18.00 Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών – ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας Δέλλας, Καντερές, Βασιλόπουλος (Βόντζας)

Όμιλος Νότου Γ΄ Εθνικής                                                                                             

Δευτέρα 19/09/2022      

 ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλ. Ραφήνας 52-98

Τετάρτη 21/09/2022

Νήαρ Ηστ 17.00 ΑΟ Νήαρ Ηστ – ΑΟ Δάφνης Στρέμπας, Παπαδόπουλος Χρ. (Ζώης)            

Παν. Αλεξιώτισσας 17.00 ΑΟ Αχαΐας Η Γαλήνη – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου Λιότσιος, Ασημακάκη (Κοκορδάτος)     

Ψυχικού 17.00 Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψ. – ΑΕ Γλαύκου Έσπερου Κουτσοδήμος, Μπαβέλας (Κουλούρης)             

Κοντόπευκου 19.30 ΚΑΠ – ΓΣ Ηλιούπολης Κούλης Κ., Παπαγεωργίου Δημ. (Ορφανός)      

Αμαλιάδας 17.00 ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας Νάστος, Μπακετέα (Ηλιόπουλος) / (άνευ αγώνα, 0-20)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Καλαμάτα 1980 Καραμπιτσάκος, Τσάλας (Λιμνιάτης)    

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς Πετράκης Γιώργος, Τσαϊρίδης (Κυριόγλου)              

Α΄ Μοσχάτου 20.30 ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – ΓΣ Μανδραϊκός Δελαγραμμάτικας, Χρόνης (Ντάβαρης)   

Όμιλος Βορρά Γ΄ Εθνικής                                                             

Τετάρτη 21/09/2022

Αγ. Παύλου 17.00 ΑΣ Διγενής Λακ. – ΠΑΟΚ Μεσοποτ. Καστοριάς Παπαδόπουλος Γρ., Καντζουρίδης (Παπαδόπουλος Ν.)         

ΔΑΚ Κιλκίς 17.00 ΑΠΣ Κου.Πα. Κιλκίς – ΚΑΟ Δράμας Αναστασιάδης Β., Δικταπανίδης (Γκαντίδης)

ΔΑΚ Βασιλικών 17.00 ΓΑΣ Βασιλικών – ΑΣ Καστοριάς Δημάδης, Καρυπίδης (Δέλλας)         

Αλμυρού 17.00 ΓΣ Αλμυρού – ΣΑΑΚ Ανατόλια Μαραμής, Γεωργούλης (Τσιργούλας)          

Σοφάδων 17.00 ΓΣ Σοφάδων – ΑΓΣ Το Ρούπελ Σιδηρ. Πράττος, Κωνσταντινέλλης (Τέγα)         

Παλαμά Καρδίτσα 17.00 ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων Παζώλης, Αβραμίδου (Μανασής) / (άνευ αγώνα, 20-0)

Νέο Ιωαννίνων 17.00 ΣΚ Ιωάννινα – ΑΣ Όλυμπος ΕΚΕ Λυγούρας, Χάνος (Τζιμογιάννης)    

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα Χατζημπαλίδης, Τοπαλίδης (Φωτιάδης)              

ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 ΦΣ Εθνικός Κοζάνης – ΑΣ Νίκαια 2012 Τσαρδούλιας, Αγραφιώτης Β. (Πλεξίδας)           

Tags: 1η αγωνιστικήΑ’ ΦάσηΒ’ Εθνική ΑνδρώνΓ’ Εθνική ΚατηγορίαΚύπελλο ΑνδρώνΚύπελλο Ελλάδας

Spread the love

Γράψτε ένα σχόλιο