Άνετα η Φοινικούντα 0-3 την Αναγέννηση Παραλίας

Συνεχίζει με νίκες η Φοινικούντα στο πρωτάθλημα της Α1′ Τοπικής κατηγορίας, παίζοντας παράλληλα και καλό ποδόσφαιρο. Η Αναγέννηση από την άλλη προσπάθησε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να έχει ένα γκολ χωρίς όμως να καταφέρει κάτι καλύτερο.

Η Φοινικούντα άνοιξε το σκορ με τον Σούλι στο 32′ μετά από τελική πάσα του Π.Τομαρά. Στο 49′ με ωραία ατομική προσπάθεια ο Φ.Τομαράς με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Αντωνόπουλο για το 0-2, για να κλείσει το σκορ με αυτογκόλ του Μαργέλη μετά από προσπάθεια του Κανάκη στο 88′ . Η Φοινικούντα είχε και δοκάρι με τον Παπαδημητρίου στο 83′ με κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι του Αντωνόπουλου

Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα:

13′ Σουτ φάουλ του Καραΐσκου η μπάλα πέρασε άουτ

21′ Ο Σούλι βρέθηκε εντός περιοχής από αριστερά, τη κατάλληλη στιγμή έδωσε τη μπάλα στη μικρή περιοχή στο Παπαδημητρίου, αλλά το πλασέ του απόκρουσε ο Αντωνόπουλος

23′ Μοναδική ευκαιρία για την Φοινικούντα με τον Φώτη Τομαρά να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Αντωνόπουλο, αλλά ο τερματοφύλακας της Αναγέννησης απόκρουσε τη μπάλα

28′ Ωραία κίνηση στα όρια της μεγάλης περιοχής από τον Καραΐσκο που έπιασε ωραίο σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Ψυχάρη

32′ Γκοοόλ 0-1, πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Κυριόπουλου από δεξιά, ο οποίος βρήκε μέσα στη περιοχή τον Παναγιώτη Τομαρά και αυτός με ωραία πάσα βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Σούλι που δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει βάζοντας μπροστά την ομάδα του για το 0-1

49′ Γκοοόλ 0-2, Ο Φώτης Τομαράς με διπλή προσπάθεια κατάφερε να νικήσει τον Αντωνόπουλο που προσωρινά είχε αποκρούσει το πρώτο σουτ του ποδοσφαιριστή της Φοινικούντας

67′ Μετά από πάσα του Φώτη Τομαρά ο Σούλι πλάσαρε με τη μία αλλά ο Αντωνόπουλος απόκρουσε σε κόρνερ

69′ Σουτ του Καραμπάτσου, ο Αντωνόπουλος θα αποκρούσει με δυσκολία σε κόρνερ

80′ Γρήγορη αντεπίθεση με τον Παπαδημητρίου για τη Φοινικούντα αλλά θα τον προλάβει ο Ζιάκας και με σωτήριο τάκλιν θα σώσει την ομάδα του από ένα σχεδόν βέβαιο τέρμα

81′ Μαγική πάσα του Καραΐσκου που έβγαλε μόνο του απέναντι στον Ψυχάρη, τον Αμαριωτάκη που νικήθηκε όμως από τον τερματοφύλακα της φιλοξενούμενης ομάδας

83′ Δοκάρι για την Φοινικούντα με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Παπαδημητρίου, μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Καραμπάτσου

86′ Μοναδικό τετ α τετ του Κατσαντώνη για την Αναγέννηση που βρέθηκε απέναντι από τον Ψυχάρη αλλά πλάσαρε άστοχα για να χαθεί μια πολύ καλή ευκαιρία για να μπει στο ματς η γηπεδούχος ομάδα

88′ Γκοοόλ 0-3, Ατομική ενεργεια του Κανάκη από αριστερά, μπήκε μέσα στη περιοχή προσπάθησε να βρει κάποιον συμπαίκτη του, η μπάλα όμως βρήκε στο κορμί του Μαργέλη και κατέληξε στα δίχτυα του Αντωνόπουλου για γράψει έτσι το 0-3 και να κλειδώσει το τρίποντο για την Φοινικούντα

93′ Διπλή απόκρουση του Αντωνόπουλου σε σουτ πρώτα του Παπαδημητρίου και έπειτα του Κοτσοβού

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αράπης με βοηθούς του, τους Λιανό και Ξανθάκη

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Αντωνόπουλος, Καραμάλης(89′ Τσιρολιάς Δ), Κοκάϊ(74′ Τσιρολιάς Ι), Ζιάκας, Ψώνης, Σεφεράσι(74′ Κατσαντώνης), Σταθόπουλος(74′ Μαργέλης), Τόσκα, Αμαριωτάκης, Καραΐσκος(89′ Σκιαδόπουλος), Πανταζής

ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑ: Ψυχάρης, Τομαράς Π(56′ Κανάκης λ.τρ), Κατσούλης, Τσώνης Κ, Τσώνης Ν, Μιχαήλ(68′ Καραμπάτσος), Παπαδημητρίου, Κυριόπουλος, Σούλι, Τομαράς Φ, Κοτσοβός